Унікальність стилю унікальності

В Мистцецькій галереї «Пьотр Луціан» по вул. Бернардинській у м. Любліні 24 березня відбулося урочисте відкриття персональної виставки робіт Анни Савіцкої – польської художниці, яка тривалий час мешкає і працює в м. Луцьку.

В урочистостях, які організували господарі галереї Артур Дерлікєвіч і Пьотр Луціан, взяли участь відомі далеко за межами Любліна діячі мистецтв: професори Стефан Савіцкі, Анджей-Антоній Відельскі, голова облорганізації Національної спілки художників України Володимир Марчук, луцька художниця Галина Черниш і дрогобицький фотомайстер Леонід Гольдберг.

Та найбільш докладно про своєрідний творчий почерк розповіла присутнім сама Анна Савіцка, а також її наставниця, художниця Тетяна Мялковскьа.

Це вже п’ята персональна виставка Анни Савіцкої, яка розпочала шлях у світ мистецтва 6 років тому, приїхавши разом із батьками (Кшиштоф Савіцкі – консул Генерального консульства РП у Луцьку, його дружина Ілона Савіцка – керівник секретаріату дипустанови) з Варшави на Волинь. Далі вона вступила на навчання в Луцьке училище культури та мистецтв і в Інститут мистецтв СНУ ім. Лесі Українки.

Стиль 21-річної художниці відрізняють щирість викладу матеріалу та приналежність до прадавній мистецьких засобів, що в наш час є унікальною рідкістю. Мабуть, це стало чи не основною причиною величезного інтересу до презентації, коли в залі Мистецької галереї «Пьотр Луціан» буквально яблука не було де впасти. Причому, відвідали виставку не лише місцеві шанувальники мистецтва, але й гості з України та Болгарії.

А одразу після презентації Анна Савіцка і Тетяна Мялковська відбули в Карпати, де розпочався черговий етап пленерів.

Роман УСТИМЧУК.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*