Made in Lutsk: 1430-2017

Як в Україні, де багато людей швидше готові скаржитися на життя і плакати над своєю безталанною долею, розвивати галузь, процвітання якої можливе хіба що в успішній та процвітаючій Європі?

Чи можливо сміятися над українською владою?

Чи є шанс жартувати над політиками?

Чи не страшно виходити з анекдотами на сцену, перед якою – тисячі глядачів?

І в чому, врешті-решт, феномен шаленої популярності в Україні сатирично-гумористичних команд?

Якщо ми знайдемо відповіді на ці запитання, тоді й зрозуміємо, чи можливий такий розвиток подій, коли українські анекдоти, жарти і крилаті вислови зрозуміють в країнах Європейського Союзу?

Саме тому й відбулася зустріч із командою «Замок Любарта» із Луцька. Її назва, до речі, походить від історії справжнього Замку Любарта, який був збудований у 1430 році Великим князем Вітовтом і досі стоїть у Старій частині Луцька. Іншими словами, древність і гумор поєдналися в своїй фундаментальності.

Крім загальнонаціонального гумористичного проекту «Ліга сміху» волинська команда «Замок Любарта» зараз активно готується до участі ще в одному грандіозному проекті під назвою «Країна У». Їй у цьому допомагають основні спонсори – бізнесмен Юрій Бутовець та будівельна компанія «Маневичірайагробуд».

Скориставшись невеликою паузою перед виїздом «Замку Любарта» в Одесу, ми поспілкувалися з лідером проекту Назаром Пащуком, а також його бойовими сатирично-гумористичними побратимами – Романом Копитком і Володимиром Тишкуном. Ще два учасники – Михайло Денисов і Андрій Познякевич – залишилися «за кадром», бо кудись поїхали…

Розмова вийшла дуже цікавою. Говорили, що робили б хлопці з «Замку Любарта» в армії. Як зустрінуть відміну візового режиму з країнами ЄС. А ще – чому їх не розуміли під час гастролей у російському місті Сочі.

Роман УСТИМЧУК.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*