Європейський Парламент висловлює свою підтримку Україні (01/03/2016)

Співпраця з Україною є вкрай важливою і не слід ставити під сумнів нашу солідарність. На цьому наголосив Президент Європейського Парламенту Мартін Шульц під час старту «Українського тижня» у Європарламенті, який відбувся у понеділок ввечері. У цій триденній конференції високого рівня беруть участь депутати Європарламенту, парламентів країн-членів ЄС та Верховної Ради. Вони зустрінуться, аби поділитися досвідом з питань, пов’язаних з належними парламентськими практиками, законотворчістю та представництвом.

Ця подія є «свідченням міцної солідарності між Європейським Парламентом і Верховною Радою України», – підкреслив Шульц.

«Ви потребуєте нашої підтримки і ви її отримаєте. Однак рекомендації щодо реформування Верховної Ради не мають бути просто покладені у шафу, їх потрібно виконувати», – зазначив Шульц.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман, своєю чергою, сказав, що Україні потрібні сильні інституції. Він висловив готовність розпочати реформи для зміцнення демократії в країні. «Недоліки, зокрема мораль або політична культура, не перешкоджатимуть цьому», – запевнив Гройсман.

Європейський Комісар з Європейської політики сусідства і перемовин про вступ Йоганнес Ган також висловив свою підтримку Україні. Він зазначив, зокрема, що «ЄС не підтримує політичні партії або політиків, він підтримує принципи верховенства права і демократії».

Співголови конференції Елмар Брок (представник Європейської народної партії; Німеччина) і Андрей Пленкович (також представник Європейської народної партії; Хорватія) наголосили, що без належно функціонального, ефективного і незалежного парламенту неможливий довготривалий і збалансований демократичний та політичний розвиток країни.

«Кожен тиждень у Європейському Парламенті – це тиждень України», – підкреслив Пленкович.

Під час церемонії відкриття колишній Президент Європарламенту Пет Кокс представив свою доповідь та дорожню карту з розвитку і зміцнення потенціалу Верховної Ради. Вона слугуватиме підґрунтям для подальших дебатів у рамках «Українського тижня», які відбудуться у вівторок.

«Рушійною ідеєю цієї доповіді було те, що стабільність демократії та економіко-соціальна ситуація ґрунтуються на міцних і незалежних інституціях», – сказав колишній очільник Європарламенту.

http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/press_corner/all_news/news/2016/2016_03_01_uk.htm

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*