Калейдоскоп реформ під прицільним поглядом суспільства

Компанія TNS (представник світового лідера в галузі маркетингових досліджень) та Національна рада реформ спільно організували проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ». У його рамках на території України (крім АРК) було проведено онлайн-опитування з 18.11.2015 по 24.11.2015. Вибірка: 1000 респондентів, міське населення, чоловіки і жінки віком 18-55 років.

На думку респондентів, найбільш активними є реформа армії, просування інтересів України та реформування міліції. І відповідно найменш активні – судова, медична реформи, реформа прокуратури та системи управління державною власністю.

Що цікаво, на відміну від інших опитаних, жителі Києва, представники молодшої вікової групи, а також ті, хто морально підтримували Майдан, вище оцінюють темпи проведення реформ. А от противники Майдану, респонденти з невизначеними зовнішньополітичними орієнтаціями та ті, хто підтримує інтеграцію з Митним союзом, найменш проінформовані про процес проведення реформ. Загалом 13% опитаних вказали, що взагалі не чули про прогрес у реформуванні.

Позитивною тенденцією є те, що українці розділяють поняття реальних змін та інформаційних згадувань про реформи.

«80% респондентів вказали, що відсутні зміни в сфері боротьби з корупцією, але тим не менш 55% читали у ЗМІ про прогрес у впровадженні реформ у цій галузі. Це є приклад найбільш обговорюваної реформи, але зовсім не відчутної. Інший приклад – реформа в міліції. Це найпублічніша реформа, про прогрес якої читали майже 70% опитаних. Також ця реформа є однією з найбільш відчутних серед респондентів. За словами респондентів, найменше в ЗМІ трапляється інформація про реформування аграрної сфери та системи управління державною власністю», – зазначає заступник генерального директора TNS Світлана Винославська.

Повний звіт «Моніторингу сприйняття прогресу реформ» можна переглянути на сайті Національної ради реформ: reforms.in.ua.

Стаття написана з використанням матеріалів сайта Національної ради реформ.

image02 image03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*