Ті самі гості в ту саму хату

Щойно розпочалася третя зустріч альтернативних ЗМІ для міжкультурного та політичного діалогу. Учасники з Німеччини та України зустрілися у Києві, щоб продовжити співпрацю. Разом вони створюватимуть фільми і підготують підсумкову конференцію. Молоді тренери мас-медіа з України протягом цього тижня навчатимуть інших про засоби масової інформації. За підтримки досвідчених команд з Німеччини вони створять декілька відео-роликів та онлайн-блог. Це вже втретє молоді німецькі та українські учасники зустрічаються разом. “В українській мові є приказка: ті самі гості в ту саму хату. Я справді щасливий знову проймати наших німецьких та українських друзів у нашому університеті,” – каже Віталій Корнєєв з Інституту журналістики Київського університету – партнер проекту.

Все розпочалося у червні 2015 року з першої зустрічі в Києві, Україна. Там, 20 молодих українців дізналися від німецьких тренерів про крос-медіа: як знімати, як виглядає хороша композиція кадру, як писати статті і як редагувати. Після проекту, учасники закріплювали знання на практиці (зйомки, записи, режисура) і, нарешті, вони були готові приєднатися до чергового тренінгу, який відбувся у Мюнстері і Людвіґсгафені у жовтні 2015. Там вони дізналися, як бути тренером. Тепер вони зустрілися знову, і завдяки цьому досвіду наші “свіжі тренери” намагаються вести свої власні групи. Вони мають один тиждень, щоб поділитися знаннями з новими учасниками з України. За допомогою медіа-експертів з Німеччини, вони представлять свою продукцію під час заключного заходу. “Для мене корисно брати участь у такому семінарі. Я працюю в університеті, і в мене є досвід роботи з великими групами студентів. Тим не менше, тепер у мене є можливість працювати більш практично,  пограти деякі корисні гри та активізатори з міжнародними учасниками”, – зізнається Ольга Сухомлин – новий тренер з України.

Всі три тренінги проходять в рамках зустрічі альтернативних ЗМІ дляміжкультурного та політичного діалогу. Метою проекту є створення медіа-центру в Україні. Завдяки цьому місцеві жителі матимуть можливість обговорювати важливі теми і висловлювати свою думку. Український лідер проекту Володимир Данилюк каже: “Я дійсно схвильований і хочу продовжити роботу журналіста та надати право голосу іншим людям. Нові тренери ЗМІ є хорошою базою для медіа-центру, щоб працювати і розвиватися”.

Це навчання є останнім. Підсумки проекту будуть підведені під час заключної конференції, яка відбудеться в Києві 27 листопада 2015 р.

Альтернативні ЗМІ для міжкультурного та політичного діалогу організовані AKO Bürgerhaus Bennohaus з Німеччини і координуються в Україні Форумом українських журналістів та Інституту журналістики університету імені Тараса Шевченка у Києві. Партнерами проекту є: Європейська Мережа Youth4Media та OK Ludwigshafen, Німеччина.

 

Проект здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Читати більше про першу зустріч: www.bennohaus.info/internationales/ako/citizen-media-for-intercultural-and-political-dialogue-ukraine.
і про другу: http://www.youth4med.com/?p=450

Дарія Ярановська.

Залишити відповідь