Медіадіалог в умовах карантину

Висвітлювати життя в часи пандемії – завдання не з легких. Та журналістика змогла пристосуватися до нових вимог. Як різним країнам вдається боротися з дезінформацією, фейковими заголовками та непевністю в суспільстві в умовах політичного тиску – по це і не тільки у рамках міжнародного проєкту “Mediadialog 2020 for Participation and Understanding”.

Проєкт, який вже понад 5 років відбувається за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН, у 2020-ому, втім, зіштовхнувся з несподіваною перепоною: в світі поширилася пандемія коронавірусу, тому звичні форми та методи роботи організаторам вдалося доповнити новітніми, адаптованими до реалій. І хоча більшість проблем, які доводиться вирішувати медійникам (крім рейкових новин в багатьох країнах тривають збройні конфлікти та війни, зокрема, це стосується Грузії, Вірменії та України) залишилися незмінними, виникли й нові виклики. Зокрема, виборчі процеси в Грузії та Білорусі також вимагають детального аналізу та адекватного висвітлення в медіа, та й ситуація в Молдові, частина території якої – Придністров’я – впродовж десятиріч залишається непідконтрольною офіційному Кишиневі, також не знімається з порядку денного.

Тому організатор від німецької сторони доктор Вольфганг Рессманн 15 липня вже вдруге від початку реалізації проекту зініціював проведення відео конференції.

В предметному діалозі взяли участь очільники громадських організацій та представники вишів із різних країн: Мкртіч Тоноян (Вірменія), Мамука Андгуладзе (Грузія), Андрей Бастунєц (Білорусь), Крістіна Бобирке (Молдова), Володимир Данилюк, Ліна Кущ, Євген Цимбаленко, Юрій Залізняк (Україна), а також інші відповідальні особи та майбутні учасники тренінгів.

Відтак, усталено, що проект «Медіадіалог за демократію та мир» буде реалізовуватися в гнучкому режимі, зважаючи на ситуацію з карантинними обмеженнями в країнах-учасницях.

«Цікаво дізнатися, як журналістська діяльність функціонує у різних країнах. У всіх на устах новини про COVID-19, страшні статистики та реакції громадськості. На жаль, це не єдиний виклик з яким доводиться боротися. Представники України, Вірменії та Грузії зазначили, що політична нестабільність та війни, що шматують країни роками, як ніколи потребують висвітлення у медіапросторах. Проблеми не зменшилися на фоні пандемії, вони стали ще гострішими», – поділилася враженнями від відеоконференції студентка 3-го курсу факультету іноземної філології (спеціальність – Прикладна лінгвістика) Анна Смоляр.

«Насправді, подібні заходи для мене не новина: конференції, семінари, лекції. Проте серйозна зустріч в онлайн форматі на онлайн платформі – точно новий досвід! Це чудово ілюструє те, з якими викликами стикаються гролмадяни, зокрема журналісти, в період пандемії сьогодні. Привітні обличчя, відкрита розмова та нові ідеї – це притягує. Подібні проекти, куди залучені країни з гострими проблемами, про які не можна мовчати, змушують подивитися на світ під іншим кутом. Люди, які точно знають, які на власні очі бачили, які переживають, вони є цінними інформаторами. Мені приємно бути частиною цього проекту. Це можливість переоцінити те, що бачиш і про що знаєш», – додала Соломія Николаєвич.

Робота медійника – на передовій. Точність, адаптивність, актуальність, максимальна об’єктивність – необхідні характеристика сучасного журналіста. Так як формат діяльності змушений змінитися, медіадіалог перенісся у новий вимір. Та ефективність спілкування від цього не постраждала. Значить, як і в попередніх тренінгах цього проекту, позитивного результату буде досягнуто, і в світі стане більше молодих журналістів, які будуть створювати об’єктивні новини та боротимуться з рейковою інформацією чи ворожою пропагандою.

Власна інформація.

На фото Сергія ЦЮРИЦЯ: учасники відеоконференції з Волині – студентка Соломія Николаєвич, голова правління «Форуму українських журналістів» Володимир Данилюк і студентка Анна Смоляр; на одному моніторі комп’ютера – учасники з різних країн Європи.

Be the first to comment

Leave a Reply